Oncologie tranche 1 complexe oncologische zorg
In het meetinstrument Oncologie tranche 1 worden aanvullende oncologische indicatoren over de kwaliteit van (netwerk)zorg ontwikkeld.
Staalkaart
- Status
-
Informatie
- Op Meerjarenagenda
Register
Het Register is een digitaal overzicht van kwaliteitsstandaarden en meetinstrumenten dat voor iedereen toegankelijk en kosteloos te gebruiken is. Met het Register zorgt het Zorginstituut ervoor dat iedereen in Nederland kan zien wat wordt verstaan onder goede zorg en hoe je goede zorg meet. Zo helpen we mee om de zorg in Nederland steeds verder te verbeteren.
Meerjarenagenda
Prioriteitenlijst van te ontwikkelen kwaliteitsinstrumenten. Waar wordt een kwaliteitsinstrument voor ontwikkeld en wanneer moet het af zijn. Meer informatieā¦
- Indicatorset-ID
- ISID000175
- Meetinstrumenten
Algemeen
In het Integraal Zorgakkoord (IZA) hebben de IZA-partijen afgesproken om netwerkvorming, concentratie en spreiding stapsgewijs aan te pakken in de vorm van tranches. Tranche 1 zet in op complexe oncologische en vaatchirurgische zorg.
Tranche 1 Oncologie omvat de zorg voor de behandeling van hoofd-halskanker, maag- en slokdarmkanker, longkanker, pancreaskanker en nierkanker. In het Integraal Zorgakkoord (IZA) zijn afspraken gemaakt over het bundelen en spreiden van zorg voor bepaalde kanker- en vaataandoeningen. De concrete uitwerking hiervan vindt plaats aan de rondetafel concentratie en spreiding van zorg. Voor enkele aandoeningen, zoals hoofd-halskanker, maag- en slokdarmkanker, longkanker, pancreaskanker, nierkanker, carotis en aneurysma aortis abdominalis zijn inmiddels volumenormen vastgesteld.
Op dit moment zijn de bijbehorende volume-indicatoren voor Tranche 1-zorg opgesteld. Inzicht in volumes en bijbehorende indicatoren over de kwaliteit van (netwerk)zorg is nodig om de verwachte kwaliteitsverbetering en doorlooptijdverbetering als gevolg van concentratie en spreiding te kunnen monitoren.
Voor het goed evalueren van de kwaliteit van zorg is het nodig dat er bijbehorende oncologische indicatoren over de kwaliteit van (netwerk)zorg worden opgesteld om de verwachte kwaliteitsverbetering en verbetering van doorlooptijd als gevolg van concentratie en spreiding te kunnen monitoren. Om deze reden is alleen Tranche 1 oncologie op de Meerjarenagenda geplaatst.